Logowanie
Login:
Hasło:

Czy agroturystyka ma szansę przetrwać w dobie XXI wieku?

Strona główna -> Porady -> Czy agroturystyka ma szansę przetrwać w dobie XXI wieku?

Czy agroturystyka ma szansę przetrwać w dobie XXI wieku?

Ostatnią dekadę należy bezapelacyjnie uznać za okres nowych technologii, trendów, rozmaitych nowości. Agroturystyka była przez rolników zawsze traktowana nie tylko jako dodatkowe źródło zarobku, ale również okazja, dzięki której mogą ukazać ludziom pochodzącym z miasta, na czym polega wiejska serdeczność oraz ten tryb życia.

Skierowana jest ku ludziom, którzy powiedzieli „dosyć” komercyjnym ośrodkom wypoczynkowym, wszechobecnemu w turystycznych miejscowościach harmidrowi oraz niemożliwości skupienia się przez zgiełk nawet na własnych myślach. Wyjazd z miasta do ośrodka agroturystycznego stanowi swoiste zderzenie przeciwnych światów. „Miasto” oraz „wieś” nie są co prawda antonimami, jednakże różnica potrafi być naprawdę diametralna. Stęchlizna przepełnionego smogiem powietrza zostaje wyparta przez świeży i chłodny wiatr, a permanentny w większych miastach hałas zanika. Istnieją pewne cechy wspólne – wieś, podobnie jak miasto, jest ciągle żywa. Nocnego spaceru nie przerwie nam jednakże klakson bądź dźwięk kraksy, a pohukiwanie sowy tudzież własne refleksje, które mają tendencję do pojawiania się w takich miejscach. Odpowiedź na pytanie zawarte w śródtytule winna być zatem pozytywna – tak, agroturystyka ma szansę przetrwać w dobie XXI wieku.

Ma ona na to szansę tak długo, jak długo ludzie będą podejmować decyzje o udawaniu się w urokliwe i przepełnione niepowtarzalnym klimatem miejsca, których klimatu oraz charakteru nie jest w stanie oddać żaden hotel.

Może zainteresują cię również...

Catering jest głównie kojarzony z weselami i imprezami okolicznościowymi. Jednak smaczne jedzenie to nie tylko huczne rodzinne uroczystości. Wiele restauracji zapewnia również wyszukane menu na konferencjach i szkoleniach lub n

Zobacz całość: Catering dla firm
Pośród miejskiego zgiełku oraz ciągłego zabiegania, ludzie coraz częściej decydują się na spędzenie swego wolnego czasu w formie wypoczynku za sprawą agroturystyki. Pędzący tryb życia oraz panujący w większych miastach t

Zobacz całość: Czas na eko-wypoczynek!
Organizowanie imprez firmowych to dzisiaj wręcz nieodłączny element działalności prawie każdej firmy. Wspólne spotkania pracowników i ich integracja są bowiem ważnym elementem zgodnej współpracy w przedsiębiorstwie.

Zobacz całość: Impreza firmowa w Bieszczadach
Chcąc przeżyć ogromne emocje, a także niezapomniane doświadczenia należy kierować się wyborem swojej destynacji wakacyjnej nie tylko ceną ale przede wszystkim jakością swoich wakacji.

Zobacz całość: Loty do Chin