Wycieczka nad Zatokę Perską i The Palm Island

Wycieczka nad Zatokę Perską i The Palm Island

Mając w planach wycieczkę nad Zatokę Perską, trudno oprzeć się pokusie, aby nie wstąpić choć na chwilę w odwiedziny do jednego z najbardziej prestiżowych miejsc na świecie - Dubaju. To jeden z siedmiu emiratów, drugi co do wielkości ze wszystkich, które tworzą Zjednoczone Emiraty Arabskie. Jego domeną są budzące podziw przedsięwzięcia architektoniczne. Niektóre z nich wielokrotnie przewyższają rozmach biblijnej wieży Babel.

Dla przykładu - najwyższy budynek świata, Wieża Dubaju zdaje się bezlitośnie przecinać niebo na dwie połówki. Wrażenia z pobytu na ostatnich jej piętrach porównać da się jedynie do tych, jakie są naszym udziałem po wykupieniu biletu lotniczego na powietrzną wycieczkę krajoznawczą. Widok ze szczytu nie jest przeznaczony dla osób o słabych nerwach. Stamtąd nawet obiektywnie rzecz biorąc duże budynki wydają się nic nie znaczącymi drobinkami z życia miasta.

Będąc w powietrzu po wykupieniu biletu lotniczego nie sposób przegapić The Palm Island. Topografia tej wyspy nie pozostawia wątpliwości, że nie jest ona dziełem natury, a została sztucznie stworzona przez człowieka. Znajduje się na niej kilkadziesiąt hoteli i kilka tysięcy willi. Jeśli jesteśmy koneserami luksusu w najczystszej postaci i nie zadowala nas podwyższony standard, po wylądowaniu możemy zatrzymać się w Burj al Arab - jedynym siedmiogwiazdkowym hotelu na świecie. Jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie, chociaż jego przepych z zewnątrz nie jest tak uderzający. Co innego wnętrze - piękne, bogate, zapierające dech w piersiach.
Z tego względu nie zwlekaj - szukaj i rezerwuj tanie bilety lotnicze Dubaj jeszcze dzisiaj!

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Przez wiele lat wyjazdy w Bieszczady kojarzyły si...
Grill od połowy lat 90. uznawany jest za jedną z...
W Rzeszowie z pewnością warto przejść się Bul...
Podczas organizacji wesela staramy się znaleźć ...
Impreza firmowa to nie tylko okazja do spotkania s...
Jazda konna to idealne zajęcie dla każdego &mdas...