Włoskie smaki kawy w Mediolanie

Włoskie smaki kawy w Mediolanie

Jadąc na wczasy do Włoch warto zatrzymać się przynajmniej na jakiś czas w Mediolanie. To znane, ogromne, piękne miasto na prawdę warte jest zobaczenia. Jest to ważny ośrodek turystyki międzynarodowej, a także ośrodek akademicki.
Wyszczególnić możemy w Mediolanie aż siedem uniwersytetów, a to zdecydowanie nie jedyne uczelnie w mieście. Do istotnych zabytków Mediolanu zaliczamy: Bazylikę Świętego Ambrożego, Teatr La Scala, Muzeum Sztuki Antycznej. W Mediolanie zobaczymy mnóstwo zabytkowych kościołów i bazylik, liczne pałace. W Mediolanie zdecydowanie warto zwrócić uwagę także na Dumo. Pod tą nazwą kryje się Katedra Mediolańska p.w. Narodzin Świętej Marii. Wykonana jest w stylu gotyckim i potrafi zachwycić potęgą, zastosowaną architekturą.
Wewnątrz tej katedry panuje niesamowita atmosfera. Odczuwalna jest tam cisza, spokój. Panujący klimat udziela się zwiedzającym. Warto zatrzymać się w Mediolanie na dłużej niż jeden dzień, gdyż wszystkich atrakcji, zabytków w krótkim czasie zwiedzić nie zdążymy. Jadąc do Włoch nie możemy nie spróbować pysznej włoskiej kawy, którą możemy również przygotować samemu w domu dzięki www.wloska-kawa.pl.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Ogólnopolska Sieć Zagród Edukacyjnych skupia o...
Lecisz do Sydney? Nie przepłać za bilet lotniczy...
Chiny fascynują od zawsze. W państwie tym jest t...
Nie ma sensu na decydowanie się w obecnym sezonie...
Pośród miejskiego zgiełku oraz ciągłego...
Kiedy organizujesz konferencję szczególnie...