Najdziwniejsze hotele świata — jakie hotele znajdują się w tym rankingu?

Najdziwniejsze hotele świata — jakie hotele znajdują się w tym rankingu?

Większość z nas na słowo hotel Jarosław wyobraża sobie pięciogwiazdkowy hotel, w którym możemy wypocząć po długiej podróży czy zatrzymać się podczas wakacji. Standardowy hotel Strzyżów oferuje nam prywatną łazienkę oraz restaurację, w której będzie można zamówić śniadanie, obiad i kolację oraz desery. Co więcej, w bardziej luksusowych hotelach do dyspozycji gości dostępna jest strefa SPA oraz strefa basenowa, w której można całkowicie się odprężyć. Jednakże hotel jest hotelowi nierówny — na świecie dostępne są różnorodne hotele, które swoim wyglądem nie przypominają standardowych hoteli, a pobyt w nich bywa niezapomnianym przeżyciem. O jaki hotelach mowa?

Norweski hotel z lodu
W Norwegii dużą popularnością cieszy się hotel Kirkenes Snowhotel, a więc hotel niezwykle wyjątkowy, który przypadnie miłośnikom niskich temperatur. Dosłownie jest to hotel zbudowany z lodu i śniegu, w którego wnętrzu panuje temperatura -5 stopni Celsjusza. Wszystkie ściany, podłogi, a nawet łóżka — każdy element wyposażenia hotelu jest wykonany z lodu. Oczywiście na łóżkach umieszczone są wygodne materace itp., co gwarantuje gościowi hotelowemu maksymalny komfort wypoczynku pomimo niezwykle specyficznego wykończenia.

Hotel w więzieniu w Holandii
W Holandii znajduje się jeden z najbardziej nietypowych hoteli na świecie, mianowicie jest on zlokalizowany w więzieniu. Cele są przekształcone na pokoje, które można rezerwować w różnych dostępnych standardach. Pomimo dość dziwnej lokalizacji, hotel cieszy się ogromną popularnością i jest wyposażony w różne udogodnienia, np. dostęp do Wi-Fi czy klimatyzację.

A co powiesz na hotel z soli?
W Boliwii znajduje się Hotel Tayka de Sal umieszczony na pustyni Salar de Uyuni, który jest w pełni wykonany z soli, którą wydobyto na wspomnianej pustyni. Z soli nie tylko wykonany jest sam budynek, ale również poszczególne pokoje i ich wyposażenie. Hotel jest ogrzewany w całości dzięki energii elektrycznej.

Hotel pod wodą
Jednym z najdziwniejszych hoteli na świecie jest również Hotel Posejdon zlokalizowany u wybrzeży Fidżi. Jest to jeden z pierwszych hoteli umieszczonych aż 12 metrów pod wodą. Jest to hotel nie tylko niezwykle luksusowy, ale również posiada wszystkie wygody, których mógłby sobie zażyczyć nawet najbardziej wymagający gość hotelowy. Pod wodą nie tylko znajduje się hotel, ale również bary, sklepy czy restauracje.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy

Wynajem apartamentu w Zakopanem jest świetna alte...
Komfortowe i estetycznie miejsca, w których...
Bez względu na porę roku, zawsze warto chociaż ...
Zakopane to piękne i pełne atrakcji miasto. Jest...
Wyjeżdżając na wakacje do Zakopanego należy od...
Loty do Chin organizowane są obecnie coraz częś...