Kilka pomysłów na eko hotel

Kilka pomysłów na eko hotel

Ekologiczne podejście do gości oraz otoczenia w hotelach pozwoli znacznie zredukować ilości zużywanego plastiku. Z dnia na dzień w branży hotelarskiej przybywa gości, dla którym "eko" jest ważnym kryterium podczas wybierania hotelu w podróży służbowej czy wakacji. Proekologiczna aktywność oczywiście jest jednym z trendów marketingowych, jednakże może ona mieć rzeczywisty wpływ na środowisko. Ekologiczny hotel Jarosław będzie łatwiejszy do utrzymania, ponieważ wiąże się to ze znacznym obniżeniem kosztów i zyskaniem oszczędności, jak również będzie on lepszą ofertą dla gości, którzy mają świadomość ekologiczną. Jakie rozwiązania można wprowadzić do hotelu, aby stał się eko?

Dzbanki filtrujące wodę w pokojach
W każdym pokoju hotelowym dla gości przygotowywana jest woda w plastikowych butelkach. Takie rozwiązanie nie tylko mnoży odpady plastikowe, ale również przyczynia się do zwiększenia kosztów utrzymania. Lepszym, bardziej ekologicznym rozwiązaniem okażą się dzbanki filtrujące wodę. W każdym pokoju hotelowym można wstawić dzbanek, dzięki któremu będzie można pić wodę z kranu — jest to świetna alternatywa dla wody dostępnej w jednorazowych opakowaniach.

Ekologiczne kosmetyki
Świetnym rozwiązaniem jest również wprowadzenie do łazienek kosmetyków o naturalnym składzie, które dostępne są w ekologicznych opakowaniach. Postaw na kosmetyki, które są przyjazne środowisku, a więc zapakowane są w biodegradowalne opakowania. Praktycznym pomysłem jest również umieszczenie w pokojach dozowników na płyn do mycia ciała, mydło czy szampon, dzięki czemu będziesz wyłącznie uzupełniać kończące się produkty.

Menu wegetariańskie i wegańskie
Eko hotel Strzyżów powinien poszerzać swoje menu o dania wegetariańskie oraz wegańskie. Warto przyciągnąć klientów aromatycznymi i przepięknie się prezentującymi daniami bezmięsnymi. 

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (8 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Mając w planach wycieczkę nad Zatokę Perską, t...
Poszukujesz ciekawego miejsca do wakacyjnego wyjaz...
Włochy to państwo piękne i atrakcyjne turystycz...
Nie wiesz kiedy zdecydować się na urlop, w jakie...
Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim uroc...
Poszukujesz noclegu w okolicach Rzeszowa? Jeżeli ...