Jakie posiłki serwują restauracje hotelowe?

Jakie posiłki serwują restauracje hotelowe?

Restauracja hotelowa w ostatnich latach stała się bardzo ważną częścią biznesu hotelowego. Do niedawna były one zarezerwowane tylko dla gości hotelu, którzy mieli w nich dostęp do standardowej karty dań, możliwości zjedzenia śniadania i wieczornego wypicia drinka. Jednocześnie wciąż można spotkać się ze stereotypem, że goście z zewnątrz są w nich niemile widziani, natomiast samo jedzenie jest drogie i niezbyt dobrej jakości. Współcześnie takie postrzeganie restauracji hotelowych się zmienia, a one same są w stanie zaoferować swoim gościom smaczne, nierzadko zaskakujące potrawy oraz wyjątkową atmosferę.

Posiłki hotelowe można podzielić na kilka kategorii. Wśród nich można więc spotkać formy wyżywienia takie jak All Inclusive, zawierające od trzech do sześciu posiłków oraz nieograniczony dostęp do napojów, OV, czyli brak wyżywienia w hotelu. Bed and Breakfast zgodnie z nazwą obejmuje w cenie pobytu śniadanie, natomiast Self Catering zakłada udostępnianie gościom kuchni lub aneksu kuchennego tak, by mogli samodzielnie przygotować swoje posiłki.
Jeśli zaś chodzi o samą jakość podawanych w restauracjach hotelowych dań, to z każdym rokiem ona wzrasta, a w menu pojawiają się nowe propozycje, dostosowane do bieżących potrzeb i trendów.
Tak więc w większych obiektach obok klasycznych pozycji w kartach dań można spotkać się z opcjami wegetariańskimi i wegańskimi, a także skierowanymi do osób zmagających się z alergiami pokarmowymi, w tym nietolerancją glutenu czy laktozy. Zmianie ulegają też dania w menu dziecięcym - klasyczne nuggetsy z frytkami zastępowane są przez gotowane warzywa, domowe zupy i pierogi.
Hotele skierowane na wypoczynek w stylu eko natomiast często dbają o to, by w ich restauracjach korzystano z produktów sezonowych i lokalnych, a także pochodzących z ekologicznych upraw. W ten sposób nie tylko oferują swoim gościom zdrowe, pełnowartościowe dania, ale i wspierają rozwój swojego regionu. Zobacz tutaj http://www.siedliskojanczar.pl/blog/eko-wypoczynek-w-pstragowej.html

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (8 opinii)

Catering jest głównie kojarzony z weselami i imp...
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej n...
Organizowanie imprez firmowych to dzisiaj wręcz n...
Żyjąc w Indiach, poznasz swojego małżonka dopi...
Aby zapewnić sobie wygodne, komfortowe i eleganck...
Mały hotel to propozycja zwłaszcza dla osó...