Atrakcje turystyczne w Zakopanem - co warto zwiedzić?

Zakopane to piękne i pełne atrakcji miasto. Jest ono znane przede wszystkim ze względu na swoje liczne walory turystyczne. Nic w tym dziwnego, w końcu bardzo często nazywane jest ono nie tylko stolicą nart, ale też stolicą polskich Tatr. Dlatego też przyjeżdżając tu nie można nie skorzystać z nadarzającej się okazji do spacerów, wspinaczek górskich oraz wypraw rowerowych.

Jedną z najchętniej wybieranych atrakcji jest wycieczka na Giewont. Na szczyt można dostać się korzystając z trzech tras prowadzących przez Dolinę Strążyską, Dolinę Małej Łąki lub Dolinę Kondratową. Bez względu na to, którą trasę wybierzemy, nagrodą dla wszystkich będzie piękny, zapierający dech w piersiach widok na zachwycające okoliczne szczyty i samo Zakopane. Odwiedzając Tatry nie powinniśmy zapominać również o Morskim Oku. Jezioro znajduje się co prawda ok. 25 km od miasta, jednak jest ono jednym z najpopularniejszych celów wycieczkowych turystów, którzy najpierw dojeżdżają do Palenicy Białczańskiej, a następnie rozpoczynają trwającą ok. 2.5 godz. pieszą wycieczkę w to malownicze miejsce.

Spod Morskiego Oka prowadzi również trasa na najwyższy szczyt po polskiej stronie Tatr, czyli Rysy. Ta trwająca ponad 3 godz. wędrówka nadal jest jedną z największych atrakcji turystycznych, z których korzystają ludzie przyjeżdżający do Zakopanego. Ponadto wyjeżdżając w Tatry powinniśmy zwrócić uwagę również na dwie największe doliny, a mianowicie Dolinę Chochołowską i Dolinę Kościeliską, które są znakomitym miejscem na piesze wycieczki, w czasie których podziwiać można zachwycające tatrzańskie widoki. Dla osób, które zmęczyło już chodzenie, znakomitą alternatywą będzie wycieczka na Kasprowy Wierch. Można się na niego dostać bowiem nie tylko pieszo, ale również kolejką górską, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele sił, ale nadal nie ominie nas znakomita zabawa i piękna przygoda.

Przedstawione tu atrakcje turystyczne nie są oczywiście wszystkim, co proponuje nam Zakopane oraz jego okolice. To krótkie wprowadzenie należy uznać raczej za zachętę do samodzielnego poszukiwania w przewodnikach i atlasach najodpowiedniejszych dla nas szlaków i ścieżek, które zaprowadzą nas w piękne tatrzańskie zakątki.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Mając w planach wycieczkę nad Zatokę Perską, t...
Żyjąc w Indiach, poznasz swojego małżonka dopi...
Mały hotel to propozycja zwłaszcza dla osó...
Nie chcesz dłużej leżeć na plaży lub zwiedza...
Jazda konna cieszy się coraz większą popularno...
Nie ma sensu na decydowanie się w obecnym sezonie...